Projekt roz logo

In every large and small foster family, family orphanage, family-type care and education facility, something is needed every now and then. We try to deal with it ourselves, but there are activities, things that many people can help us with. It makes our lives easier, helps us to operate more efficiently, more and at a higher level. Thanks to this, we know that we are not alone, that someone thinks about us wisely.

About us – means – about children who live with us and, like all children, they have their own needs and dreams.

About us – means – about carers who also need care, support, noticing. We are not able to do everything ourselves.

The best example of how you can help is the website of the PROJEKT ROZ Foundation where you are. Because you can share what you have, what you can do, what makes the giver and the recipient happy. And this website was created precisely because one person wanted to share his passion, work, ideas and time with us. Thanks to this, you can find out what foster care is, what foster carers are dealing with, why we take care of the children entrusted to us and how we do it.

See what we needed, what we need now. Note that such needs may have a Foster Family in the neighborhood. Help her. Ask directly how you can do this. Helping is fun when it’s smart.

Pomagaj Fundacji Projekt ROZ

Wspierać można w różny sposób. Taki pomysł na pomaganie ma MATEXI Polska.

Więcej informacji

Zakup urządzeń i sprzętu pomocnego w tworzeniu, nagrywaniu i udostępnianiu: podcastów, webinarów, rozmów i relacji dotyczących pieczy zastępczej. To cel naszej kampanii.

Więcej informacji

Wspieraj projekt Mały Książe

PROJEKT WSTRZYMANY, ALE NIE ZAPOMNIANY. To będzie podróż w czasie, dla Szajki Małego Księcia z okazji Dnia Dziecka 2022. A finał? Sesja zdjęciowa i… kilka niespodzianek. Możemy to zrobić wspólnie!

Więcej informacji

Świąteczne ozdoby z różnych krajów świata, różnych kultur, różnych projektów, ale z tym samym przesłaniem: POKÓJ-WSPÓŁPRACA-ZROZUMIENIE

Więcej informacji

Może u kogoś tylko zajmują miejsce. My chętnie przyjmiemy. Djambe, conga, bongosy i inne instrumenty perkusyjne.

Więcej informacji

W każdej dużej i małej Rodzinie Zastępczej, Rodzinnym Domu Dziecka, Placówce opiekuńczo-wychowaczej typu rodzinnego, co chwilę coś jest potrzebne. Staramy się sobie z tym sami radzić, ale są działania, rzeczy w których wiele osób może nam pomóc. To nam ułatwia życie, pomaga sprawniej, więcej, na wyższym poziomie działać. Dzięki temu wiemy, że nie jesteśmy sami, że ktoś o nas mądrze myśli.

O nas – oznacza – o dzieciach które wraz z nami mieszkają i jak wszystkie dzieci mają swoje nie tylko potrzeby, ale i marzenia.

O nas – oznacza – o opiekunach którzy również potrzebują opieki, wsparcia, zauważenia. Nie wszystko potrafimy zrobić, osiągnąć sami.

Najlepszym przykładem jak można pomagać, jest strona Fundacji PROJEKT ROZ na której właśnie jesteś. Bo dzielić się można tym co się ma, co potrafi się robić, co sprawia radość darującym i obdarowywanym. A ta strona powstała właśnie dzięki temu, że jeden człowiek, zechciał podzielić się z nami swoją, pasją, pracą, pomysłami, czasem. Dzięki temu możesz się dowiedzieć, czym jest piecza zastępcza, z czym radzą sobie opiekunowie zastępczy, dlaczego zajmujemy się powierzonymi nam dziećmi i jak to robimy.

Zobacz co było nam potrzebne, czego potrzebujemy aktualnie. Zauważ, że takie potrzeby może mieć Rodzina Zastępcza z sąsiedztwa. Pomóż jej. Zapytaj wprost, jak możesz to zrobić. Pomaganie jest fajnie kiedy jest mądre.