Projekt roz logo

Autorstwa Elżbieta Matusiak

The Fosters – amerykański serial dramatyczny, emitowany przez ABC Family. Został stworzony przez Petera Paige i Bradleya Bradeweg, a jego produkcją zajmuje się Nuyorican Productions prowadzona przez piosenkarkę i aktorkę, a zarazem producentkę wykonawczą serialu, Jennifer Lopez. Pięć sezonów ponad 100 odcinków emitowanych między 2013 a 2018 rokiem. W Polsce premiera w roku 2015. Obecnie dostępny na Disney+.

„The Fosters” zasadniczo kręci się wokół życia Stef i Leny oraz ich wieloetnicznej i mieszanej rodziny. Wydarzenia rozgrywają się głównie na cichych przedmieściach San Diego oraz w szkole, w której Lena jest wicedyrektorką. Widzimy, jak rodzina próbuje radzić sobie z biologicznym synem Stefa i adoptowanymi bliźniakami. Do tego dochodzi dwoje dzieci, które przyjmują i później adoptują. Zarządzanie jednym dzieckiem jest trudne, pomyśl, jak to jest, gdy dwie pracujące mamy zajmują się pięciorgiem dzieci. Nieuchronnie staje się ciężka sytuacja, kiedy Stef i Lena wspólnie rozwiązują problem, pierwsza z jej surowym nastawieniem, a druga ze zrozumieniem i współczuciem.

Pierwsze słowo, o którym myślę oglądając kolejne odcinki serialu, to – zrozumienie. Są jeszcze kolejne, inne – więzy, relacje, rodzina, współpraca, trauma, poprawczak, RAD, płciowość, kłopoty, rodziny biologiczne, dorastanie, system, instytucje, przepisy, zasady, codzienność. Ale tak w dwóch słowach to serial o pieczy zastępczej. Jeśli wszyscy już oglądali i tylko ja tak późno go odnalazłam, to nie zaszkodzi sobie przypomnieć i zobaczyć kolejny raz. Jeśli jest jeszcze ktoś kto nie widział polecam. Obsada aktorska ciekawa, gra dobra, pokazanie tematu prawdziwe. Czego trzeba więcej?

Cytując wpis ze strony – po pięciu sezonach, ostatecznie zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby zobaczyć, jak dzieci dorastają i wysyłać je w dorosłość, aby stawili czoła nowym wyzwaniom. Wiedzieliśmy, że podążając za Marianą i Callie do Los Angeles, możemy dalej rozwijać dziedzictwo „The Fosters”, jednocześnie skupiając się na tym kluczowym momencie w życiu młodego dorosłego, kiedy próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie”.

Recently added entries. We invite you to read the latest entries.