Projekt roz logo

Autorstwa Elzbieta Matusiak

Styczeń to odpowiedni czas na spotkanie “różnorodności”. W ogrodzie przy Tynieckiej 140A, w Krakowie, nie trzeba było szukać drogi do stajenki. Stworzyliśmy ją wspólnie.

Kiedy w lecie 2021 wraz z ŻyWą Pracownią wyplataliśmy wiklinową altanę, zobaczyłyśmy (Magda Żyłka, Ela Matusiak) w niej stajenkę. Wiedziałyśmy, że w zimie w tym miejscu musimy zrobić jasełka, zaśpiewać kolędy.
Kilka miesięcy później, odwiedzająca nas kurator Dominika Rinchowska podziwiała nasz ogród. Kiedy usłyszała o planach na zimowe spotkanie, powiedziała, że młodzież z Ośrodka Kuratorskiego może przygotować jasełka. I tak się stało.

Cztery współpracujące środowiska – Fundacja PROJEKT ROZ, Ośrodek Kuratorski Kraków Podgórze, ŻyWa Pracownia, Catering On Life. Młodzież, wielu przyjaciół, goście. Nie zwarzając na mróz. W ogrodzie w którym gospodarzami była Szajka Małego Księcia, przeszliśmy wspólnie drogę do stajenki. Oczywiście symbolicznie i szybko.

Bo przygotowywaliśmy ją długo i dokładnie, każdego dnia naszej wspólnej znajomości. Bo ta droga to współpraca, zrozumienie i tolerancja. Do zobaczenia za rok.

Posts from the series of this entry. Check out the entire series of entries about this series.

Recently added entries. We invite you to read the latest entries.