Projekt roz logo

Autorstwa Elżbieta Matusiak

Serial radiowy - Piecza

Piecza: Serial Dokumentalny – początkowo miały to być cztery odcinki, opowiadające o systemie pieczy zastępczej, a właściwie o tym że go nie ma. W konsekwencji powstało ich osiem, a można je wysłuchać na stronie radia TOK FM

Radio TOK FM: pisze o nim tak.

“Radiowy serial – Piecza: Serial Dokumentalny opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

Każdy z odcinków serialu poświęcony jest innej części tego systemu – zmieniać się w nich będą bohaterowie, czyli odwiedzane przez Michała Janczurę rodziny i przepytywani z procedur urzędnicy. Słuchacze usłyszą nieraz wstrząsające historie dzieci, których zawiodły najbliższe im osoby. Niestety, nie wszystkie z tych opowieści mają szczęśliwe zakończenie.”

* https://audycje.tokfm.pl/audycja/407,Piecza-Radiowy-serial-dokumentalny

Więcej rekomendowanych programów telewizyjnych i radiowych znajdziecie tutaj.

Recently added entries. We invite you to read the latest entries.