Projekt roz logo

Autorstwa Elzbieta Matusiak

Styczeń to odpowiedni czas na spotkanie “różnorodności”. W ogrodzie przy Tynieckiej 140A, w Krakowie, nie trzeba było szukać drogi do stajenki. Stworzyliśmy ją wspólnie.

Kiedy w lecie 2021 wraz z ŻyWą Pracownią wyplataliśmy wiklinową altanę, zobaczyłyśmy (Magda Żyłka, Ela Matusiak) w niej stajenkę. Wiedziałyśmy, że w zimie w tym miejscu musimy zrobić jasełka, zaśpiewać kolędy.
Kilka miesięcy później, odwiedzająca nas kurator Dominika Rinchowska podziwiała nasz ogród. Kiedy usłyszała o planach na zimowe spotkanie, powiedziała, że młodzież z Ośrodka Kuratorskiego może przygotować jasełka. I tak się stało.

Cztery współpracujące środowiska – Fundacja PROJEKT ROZ, Ośrodek Kuratorski Kraków Podgórze, ŻyWa Pracownia, Catering On Life. Młodzież, wielu przyjaciół, goście. Nie zwarzając na mróz. W ogrodzie w którym gospodarzami była Szajka Małego Księcia, przeszliśmy wspólnie drogę do stajenki. Oczywiście symbolicznie i szybko.

Bo przygotowywaliśmy ją długo i dokładnie, każdego dnia naszej wspólnej znajomości. Bo ta droga to współpraca, zrozumienie i tolerancja. Do zobaczenia za rok.