Life Coaching : jak było i dlaczego to nie koniec
Autorstwa Marta Kowalewska
Spotkania coachingowe pierwszej grupy opiekunów dobiegł końca. Projekt mógł się wydarzyć dzięki wsparciu i bezinteresownemu zaangażowaniu coachów, oraz dzięki otwartości naszych uczestników.
- Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy:
- – czym jest, a czym nie jest coaching
- – z jakimi mniejszymi i większymi problemami się zmagacie
- – jak i dlaczego life coaching jest ważnym źródłem pomocy dla opiekunów
- – i po prostu, że chcemy dalej z Wami pracować jako coachowie i jako opiekunowie, łączyć wasze potrzeby i siły.
Zapraszamy do przeczytania świadectw naszych uczestników (więcej na IG @fundacja.projekt.roz).
Life Coaching: dlaczego to nie koniec
Coaching nadaje się do porządkowania, uświadamiania pojedynczych spraw w obrębie naszych działań. W tym procesie mogą narodzić się głębokie refleksje i przełomowe wnioski, które doprowadzą do fundamentalnych zmian w życiu, warto jednak pamiętać, że coachingu nie stosuje się po to, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, jak żyć.
Ludzie nie idą do coacha po to, aby wymyślić proch lub zostać władcą świata. Najczęściej zjawiają się u niego , ponieważ znaleźli się w przełomowym momencie i pragną sprawdzić jak odnaleźć się w tej sytuacji. Chcą też, na przykład, przygotować się do nowej roli albo umocnić się w tej, w której aktualnie się znajdują.
Coaching jest po to, byśmy zyskali wiarę w siebie i swoją sprawczość. Jest sposobem na uruchomienie wewnętrznej siły i wyzwolenie skuteczności. Zadaniem coacha jest poszerzanie przestrzeni myślowej, w której można znaleźć rozwiązania i pomysły
Coaching pomaga także uporządkować priorytety w pracy, w sprawowanej funkcji, w jakimś ważnym zadaniu. Określić co z punktu widzenia roli, w której się znajduje lub w którą wchodzę, jest teraz dla mnie ważne, co może poczekać, a czym należy zająć się w pierwszej kolejności, aby osiągnąć upragniony cel.
Posty z serii tego wpisu. Zapoznaj się z całą serią wpisów dotyczących tego cyklu.
-
Mówimy o tym głośno
Najwyższy czas przekazać informacje o tym jak bardzo są potrzebni opiekunowie/rodzice zastępczy, dlaczego ich nie ma i co można zrobić, żeby nie tylko zostali ci którzy już tworzą rodziny zastępcze, ale pojawiali się kolejni kandydaci do ich prowadzenia.
-
Standardy Ochrony Małoletnich
15 sierpnia 2024, na mocy ustawy Kamilka, w całej Polsce zaczynają obowiązywać standardy ochrony małoletnich. Dzisiaj zaczęły obowiązywać także w Fundacji PROJEKT ROZ.
-
Niewidzialne Dzieci w kontekstach
Kim są dzieci, które są niewidzialne dla systemu, lub co do których nie widzi się wystarczającego powodu istnienia i życia w godnych warunkach rozwojowych, edukacyjnych, rówieśniczych? Wymykają się, są niewidzialne lub spychane są na margines usług.
-
105 portretów Polek
Elżbieta Matusiak to bohaterka cyklu „105 portretów Polek”. W grudniu motywem przewodnim jest „Rodzina”.
Taki mój Portret przedstawiła Paulina Zywart.
-
Współpraca
Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki Wydziałem Informatyki i Telekomunikacji, Firmą Unit Unicorn i Fundacją PROJEKT ROZ.
-
Darowizna od opiekunów zastępczych
Zgodnie z art. 14 ust. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, za zstępnych uważa się również osoby, które przebywają lub przebywały w rodzinie zastępczej …
-
Nic nie czuję
Na poziomie społecznym chcemy wytłumaczyć (…), kim są ci młodzi ludzie, którzy borykają się z problemami psychicznymi i co sprawia, że są zmuszeni sięgać po pomoc. To słowa twórców filmu „Nic nie czuję”.
-
NON-FICTION 2022
Rozmowa o pieczy zastępczej, przeprowadzona w czasie Festiwalu Non – Fiction w Krakowie w 2022 roku z Martą Wroniszewską i Elżbietą Matusiak
-
Deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej
Deinstytucjonalizacja. Co o niej wiemy? To droga czy efekt? Czy zmierzamy w słusznym kierunku?
-
FAL Fun A-Long – Miłość do kwadratu
FAL (CAL+KAL) 'Miłość do kwadratu’ to wspólna przygoda szydełkowo-drutowa i wsparcie Fundacji PROJEKT ROZ. Jednocześnie propagowanie wiedzy o pieczy zastępczej.
-
Raport NIK – Za dużo domów dziecka, za mało rodzin zastępczych
Od 1 stycznia 2012 r. obowiązuje w Polsce ustawa o pieczy zastępczej. Zgodnie z jej postanowieniami państwo ma obowiązek zapewnić opiekę zastępczą dziecku, którego rodzice biologiczni z różnych względów nie mogą sprawować nad nim opieki.
-
The Fosters
The Fosters – amerykański serial dramatyczny. Tak w dwóch słowach to serial o pieczy zastępczej.
-
Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Pytania i odpowiedzi. część 1
Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Pytania i odpowiedzi.
Część 1 – podręcznik -
MATEXI inspiruje i pomaga
Wspierać można w różny sposób. Taki pomysł na pomaganie ma MATEXI Polska.
-
Ozdoby świąteczne
Świąteczne ozdoby z różnych krajów świata, różnych kultur, różnych projektów, ale z tym samym przesłaniem: POKÓJ-WSPÓŁPRACA-ZROZUMIENIE
-
Białe płatki, złoty środek. Historie rodzinne
Paweł Piotr Reszk. Wydawnictwo Agora. rok 2021
-
Zmiany w Fundacji
Nastąpiły, ustalane od pewnego czasu zmiany w Fundacji. Zmiany w Zarządzie w Radzie i adresie siedziby.
-
Kompetencje społeczne zawodowych rodziców zastępczych
Jan Basiaga i Iwona Łukasik prezentują badania własne dotyczące kompetencji społecznych zawodowych rodziców zastępczych – Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze 2020; 593 (8): 44-58
-
滋賀はどこにあるか知っていますか?
To cykl spotkań studentów z Uniwersytetu Shiga w Japonii z mieszkańcami „Małego Księcia” w Krakowie. To co poznane / oswojone, staje się przyjazne. Uczymy się od siebie.
-
Opowieści Nierodziców (?)
Warsztaty pisania osobistych historii które poprowadzi Mikołaj Grynberg, pisarz, fotograf, psycholog z wykształcenia.