Projekt roz logo

Autorstwa Marta Kowalewska

Spotkania coachingowe pierwszej grupy opiekunów dobiegł końca. Projekt mógł się wydarzyć dzięki wsparciu i bezinteresownemu zaangażowaniu coachów, oraz dzięki otwartości naszych uczestników.

  • Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy:
  • – czym jest, a czym nie jest coaching
  • z jakimi mniejszymi i większymi problemami się zmagacie
  • jak i dlaczego life coaching jest ważnym źródłem pomocy dla opiekunów
  • i po prostu, że chcemy dalej z Wami pracować jako coachowie i jako opiekunowie, łączyć wasze potrzeby i siły.

Zapraszamy do przeczytania świadectw naszych uczestników (więcej na IG @fundacja.projekt.roz).

Life Coaching Testimonial 01
Life Coaching Testimonial 02

Life Coaching: dlaczego to nie koniec

Coaching nadaje się do porządkowania, uświadamiania pojedynczych spraw w obrębie naszych działań. W tym procesie mogą narodzić się głębokie refleksje i przełomowe wnioski, które doprowadzą do fundamentalnych zmian w życiu, warto jednak pamiętać, że coachingu nie stosuje się po to, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, jak żyć.

Ludzie nie idą do coacha po to, aby wymyślić proch lub zostać władcą świata. Najczęściej zjawiają się u niego , ponieważ znaleźli się w przełomowym momencie i pragną sprawdzić jak odnaleźć się w tej sytuacji. Chcą też, na przykład, przygotować się do nowej roli albo umocnić się w tej, w której aktualnie się znajdują.

Coaching jest po to, byśmy zyskali wiarę w siebie i swoją sprawczość. Jest sposobem na uruchomienie wewnętrznej siły i wyzwolenie skuteczności. Zadaniem coacha jest poszerzanie przestrzeni myślowej, w której można znaleźć rozwiązania i pomysły

Coaching pomaga także uporządkować priorytety w pracy, w sprawowanej funkcji, w jakimś ważnym zadaniu. Określić co z punktu widzenia roli, w której się znajduje lub w którą wchodzę, jest teraz dla mnie ważne, co może poczekać, a czym należy zająć się w pierwszej kolejności, aby osiągnąć upragniony cel.

Posty z serii tego wpisu. Zapoznaj się z całą serią wpisów dotyczących tego cyklu.