Projekt roz logo

Kochasz kogoś całym sercem, a on ciebie albo mniej. Albo węziej, albo kwadratowiej, albo wcale. Prędzej czy później, odsyłasz tę miłość do sierocińca niechcianych uczuć. – Marcel A. Marcel, ORO

Projekt Dom dla niechcianych uczuć swoje początki datuje na rok 2018, kiedy to grupa krakowskich studentów postanowiła przeprowadzić pierwszą mikołajkową akcję charytatywną #CHCEMISIE POMAGAĆ! Celem tej akcji było wsparcie podopiecznych krakowskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego Mały Książę. Inicjatywa ta szybko przekształciła się w długoterminową współpracę z Fundacją PROJEKT ROZ. W maju 2019 roku wspólnie zorganizowaliśmy konferencję na temat pieczy zastępczej, gdzie specjaliści, psychologowie i opiekunowie dyskutowali o wyzwaniach, z jakimi na co dzień mierzą się rodziny zastępcze. Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na istotne potrzeby opiekunów, a także na wyzwania, które wiążą się z ich pracą. I to był prawdziwy początek naszej wspólnej drogi.

Długofalowy cel projektu to zmiana społecznego postrzegania pieczy zastępczej, by działania związane z pomocą nie ograniczały się ono zbiórek pluszaków, lecz uwzględniały realne potrzeby dzieci i – a może zwłaszcza – opiekunów, takie jak pomoc prawna, psychologiczna i organizowanie wsparcia edukacyjnego. Projekt Dom dla niechcianych uczuć działa głównie w przestrzeni cyfrowej. Walczymy z krzywdzącymi stereotypami i przybliżamy rzeczywistość rodzin zastępczych oraz ich codzienne wyzwania.

Zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych: Facebook oraz Instagram.