Mały Książę
Autorstwa Elżbieta Matusiak
W listopadzie 2023 roku zakończyliśmy jedno zadanie, żeby 1 grudnia 2023 rozpocząć kolejne. Potrwa do listopada 2025. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko szło sprawnie. „Prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego zapewniającej 8 miejsc w lokalu Gminy Miejskiej Kraków” W/DOT/145/MOPS/145/2023
——————————————
I kolejna zmiana od 01.12.2020 Mały Książę jest prowadzony na podstawie umowy
„Prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego zapewniającej 8 miejsc w lokalu Gminy Miejskiej Kraków. W/DOT/145/MOPS/145/2023„
Życzcie nam zdrowia i spokoju i wytrwałości
Coś się kończy, a coś zaczyna.
30.11.2020 zakończyliśmy zadanie, żeby rozpocząć je kolejnego dnia.
Realizujemy zadanie publiczne z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej polegające na prowadzeniu od 1.12.2020 do 30.11.2023 r placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego dla 8 wychowanków w lokalu Gminy Miejskiej Kraków.
Szukajcie nas na Tynieckiej 140A w Krakowie.
Miejska Platforma Internetowa „Magiczny Kraków” – Urząd Miasta Krakowa
NGO Organizacje Pozarządowe – Urząd Miasta Krakowa
Projekt „Mały Książę” jest realizowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków – zadanie publiczne pod tytułem „Prowadzenie w okresie od 01.12.2020 r do 30.11.2023 r w lokalu Gminy Miejskiej Kraków placówki opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego dla 8 wychowanków”. Umowa W/I/3596/SZ/773/2020
——————————-
Realizacja zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej polegającego na prowadzeniu od 01.01.2018 r. do 30.11.2020 r. placówki opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego dla 8 wychowanków w lokalu Gminy Miejskiej Kraków.
———————————
Kontynuacja zadania rozpoczętego przez Fundację PROJEKT ROZ w 2013 roku. Od 2005 roku „Mały Książę” jako Rodzinny Dom Dziecka, a następnie Placówka opiekuńczo – wychowawcza typu rodzinnego prowadzona przez Elżbietę i Jacka Matusiaków.
Posty z serii tego wpisu. Zapoznaj się z całą serią wpisów dotyczących tego cyklu.
-
Mówimy o tym głośno
Najwyższy czas przekazać informacje o tym jak bardzo są potrzebni opiekunowie/rodzice zastępczy, dlaczego ich nie ma i co można zrobić, żeby nie tylko zostali ci którzy już tworzą rodziny zastępcze, ale pojawiali się kolejni kandydaci do ich prowadzenia.
-
Standardy Ochrony Małoletnich
15 sierpnia 2024, na mocy ustawy Kamilka, w całej Polsce zaczynają obowiązywać standardy ochrony małoletnich. Dzisiaj zaczęły obowiązywać także w Fundacji PROJEKT ROZ.
-
Niewidzialne Dzieci w kontekstach
Kim są dzieci, które są niewidzialne dla systemu, lub co do których nie widzi się wystarczającego powodu istnienia i życia w godnych warunkach rozwojowych, edukacyjnych, rówieśniczych? Wymykają się, są niewidzialne lub spychane są na margines usług.
-
105 portretów Polek
Elżbieta Matusiak to bohaterka cyklu „105 portretów Polek”. W grudniu motywem przewodnim jest „Rodzina”.
Taki mój Portret przedstawiła Paulina Zywart.
-
Współpraca
Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki Wydziałem Informatyki i Telekomunikacji, Firmą Unit Unicorn i Fundacją PROJEKT ROZ.
-
Darowizna od opiekunów zastępczych
Zgodnie z art. 14 ust. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, za zstępnych uważa się również osoby, które przebywają lub przebywały w rodzinie zastępczej …
-
Nic nie czuję
Na poziomie społecznym chcemy wytłumaczyć (…), kim są ci młodzi ludzie, którzy borykają się z problemami psychicznymi i co sprawia, że są zmuszeni sięgać po pomoc. To słowa twórców filmu „Nic nie czuję”.
-
NON-FICTION 2022
Rozmowa o pieczy zastępczej, przeprowadzona w czasie Festiwalu Non – Fiction w Krakowie w 2022 roku z Martą Wroniszewską i Elżbietą Matusiak
-
Deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej
Deinstytucjonalizacja. Co o niej wiemy? To droga czy efekt? Czy zmierzamy w słusznym kierunku?
-
FAL Fun A-Long – Miłość do kwadratu
FAL (CAL+KAL) 'Miłość do kwadratu’ to wspólna przygoda szydełkowo-drutowa i wsparcie Fundacji PROJEKT ROZ. Jednocześnie propagowanie wiedzy o pieczy zastępczej.
-
Raport NIK – Za dużo domów dziecka, za mało rodzin zastępczych
Od 1 stycznia 2012 r. obowiązuje w Polsce ustawa o pieczy zastępczej. Zgodnie z jej postanowieniami państwo ma obowiązek zapewnić opiekę zastępczą dziecku, którego rodzice biologiczni z różnych względów nie mogą sprawować nad nim opieki.
-
The Fosters
The Fosters – amerykański serial dramatyczny. Tak w dwóch słowach to serial o pieczy zastępczej.
-
Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Pytania i odpowiedzi. część 1
Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Pytania i odpowiedzi.
Część 1 – podręcznik -
MATEXI inspiruje i pomaga
Wspierać można w różny sposób. Taki pomysł na pomaganie ma MATEXI Polska.
-
Ozdoby świąteczne
Świąteczne ozdoby z różnych krajów świata, różnych kultur, różnych projektów, ale z tym samym przesłaniem: POKÓJ-WSPÓŁPRACA-ZROZUMIENIE
-
Białe płatki, złoty środek. Historie rodzinne
Paweł Piotr Reszk. Wydawnictwo Agora. rok 2021
-
Zmiany w Fundacji
Nastąpiły, ustalane od pewnego czasu zmiany w Fundacji. Zmiany w Zarządzie w Radzie i adresie siedziby.
-
Kompetencje społeczne zawodowych rodziców zastępczych
Jan Basiaga i Iwona Łukasik prezentują badania własne dotyczące kompetencji społecznych zawodowych rodziców zastępczych – Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze 2020; 593 (8): 44-58
-
滋賀はどこにあるか知っていますか?
To cykl spotkań studentów z Uniwersytetu Shiga w Japonii z mieszkańcami „Małego Księcia” w Krakowie. To co poznane / oswojone, staje się przyjazne. Uczymy się od siebie.
-
Opowieści Nierodziców (?)
Warsztaty pisania osobistych historii które poprowadzi Mikołaj Grynberg, pisarz, fotograf, psycholog z wykształcenia.